SMER musí padnúť

Autor: Andrej Stančík | 2.12.2019 o 14:43 | (upravené 5.12.2019 o 16:15) Karma článku: 10,10 | Prečítané:  7346x

SMER je v úzkych. Inak sa nedá vysvetliť obsah najnovšieho videa s Pellegrinim. Strana už zjavne nemá čo voličom ponúknuť a ponúka nám "zmenu". Každému rozumnému človeku ale musí byť jasné, že najlepšou zmenou je odstavenie SMERu.

Autor kandiduje do NR SR ako nezávislý kandidát za OĽANO s číslom 41.

https://www.facebook.com/AndrejStancik95/

Slušný, charizmatický, fešák. To sú prívlastky, ktorými voliči SMERu častujú "Pellého" na jeho facebookovej stránke. Niektoré dámy dokonca ponúkajú svoje dcéry, aby mal pán premiér konečne po svojom boku nejakú tú prvú dámu. Tie vizionárskejšie rovno špekulujú o perfektnom páre - prezidentke a premiérovi. Tieto nádeje sú ale rovnako zbytočné ako nádej na zmenu vďaka SMERu - posolstvo celého videa.

Je trochu trápne, že SMER po 12 rokoch vládnutia prichádza s témou zmeny pre Slovensko. Skrátka, tá istá strana, ktorá tu okrem rabovania len kúrila a svietila ponúka zrazu zmenu. Takémuto sľubu môžu uveriť len tí menej intelektuálne zdatnejší, keďže všetci už vieme, čo je táto strana zač. Nesmieme sa nechať obalamútiť slušným vyjadrovaním, úsmevom a jamkami na lícach pána premiéra. Táto zmena je len optická. Kandidátka strany ukazuje, že šéf naďalej drží opraty a Pellegrini je len marketingovým produktom. Aj keby to bolo inak, Pellegrini predsa celé roky v SMERe ochotne asistoval a držal stranícku líniu, napriek nespočetným kauzám strany. Strana SMER je jednoducho prehnitá od základov a žiadna zmena teda nie je možná.

Okrem absencie čestných osobností je SMER vyprahnutý aj programovo a nesnaží sa to ani zakrývať. Neponúka žiadne reformy a vízie do budúcnosti. Konieckoncov, nikdy to nerobil. Je to strana sociálnych balíčkov a statusov Blahu. Vyťahovanie záberov pochodujúcich migrantov vyše 4 roky po kríze je ale úbohé aj na SMER. Zdá sa, že ich nenapadá nič iné ako oprášiť tradičné strašenie jednoduchšieho elektorátu migrantskou hrozbou, ktorú môže nejakou záhadou odvrátiť len SMER. A ak by to celé nestačilo, Fico pred pár dňami prekonal dno primitívnym populizmom volaním po stiahnuté zlatého pokladu z Británie.

Buďme ale radi. SMER nám aspoň jasne ukazuje, že jednoducho končí.

Dnes je každému jasné, že voľba SMERu znamená spolupodieľanie sa na nekonečných rozkrádačkách a tunelovaní nášho štátu. SMER to je Opička, Brucho, Strapatý, Kali, Šéf, Maznák a ďalší. Neboli to len zlyhania jednotlivcov, SMER jednoducho takto funguje a od zločineckej organizácie ho delí len účasť vo voľbách. Bohužiaľ, aj Vito Corleone mal svoje zásady a zábrany. Ťažko povedať, či ich má aj Fico.

Každému musí byť rovnako jasné, že táto strana nemôže ponúknuť zmenu, keďže tu 12 rokov so žiadnou neprišla. A dnes ju potrebujeme viacej, ako kedykoľvek predtým. Potrebuje ju naša ekonomika, ktorá je len montážnou dielňou. Potrebuje ju naše zdravotníctvo a nemocnice, v ktorých môžeme akurát ták fetiť pleseň. Potrebuje ju naše školstvo, z ktorého šikovní študenti utekajú do zahraničia. A hlavne ju potrebuje naša spravodlivosť, ktorá funguje len pre "našich ľudí".

Buďme ale optimisti. Máme na výber širokú paletu opozičných strán. Každá ponúka odborníkov a osobnosti, s ktorými zmenu môžeme skutočne dosiahnuť.

Vidíme sa 29 februára pri volebných urnách!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

Autorská strana Jakuba Fila

Je to akoby sme si v garáži pustili motor a ešte aj pridávame plyn

O klíme si kladieme falošné otázky.


Už ste čítali?